Aktualności

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
1 godzinę temu

Nagrobki na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu znajdą się na liście zabytków 🙂

W sądeckiej delegaturze Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków został złożony wniosek o wpis pomników do rejestru. To kolejny etap naszej akcji „Ocalmy Stary Cmentarz” zapoczątkowanej jesienią 2020 roku. Postanowiliśmy zadbać o to miejsce i pomóc parafii św. Kazimierza odnowić XIX-wieczne nagrobki. Regularnie sprzątamy nekropolie i prowadzimy zbiórkę pieniędzy na renowację pomników.

Rozpoczęcie całej procedery wpisu było możliwe dzięki przygotowaniu programów konserwatorskich obejmujących nagrobki. Prace nad dokumentacją pod koniec ubiegłego roku zakończył Adam Janczy, konserwator dzieł sztuki. Na wykonanie tych prac zdobyliśmy 8 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie z konkursu „Ochrona Zabytków Małopolski”, natomiast niespełna 6 tysięcy złotych pozyskaliśmy na ten cel od sponsorów. Pan Adam pomógł nam również przygotować wniosek o wpis do rejestru i po uzyskaniu niezbędnych dokumentów od parafii św. Kazimierza, która jest właścicielem cmentarza, złożony został wniosek do sądeckiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Cała procedura wpisu potrwa maksymalnie pół roku. Gdy nagrobki znajdą się na liście będziemy mogli starać się o dotacje na odnowienie XIX-wiecznych nagrobków z różnych źródeł. Wierzymy, że pierwszy z nagrobków zostanie odrestaurowany w tym roku.

Osoby, które chcą wesprzeć naszą akcję mogą wpłacać datki przez portal zrzutka.pl/akjtvw

Więcej informacji o akcji można też znaleźć na stronie ocalmystarycmentarz.pl/

Fot. Damian Radziak Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Super 😃

Brawo 👏

Rewelacja!!!

👍👍

3 tygodni temu

Dzieci uczestniczące w zajęciach w Pałacu Młodzieży, mogą już oddychać czystym powietrzem. To ostatnia placówka, dla której wywalczyliśmy pieniądze na zakup oczyszczaczy powietrza podczas ubiegłorocznego głosowania w Budżecie Obywatelskim Nowego Sącza. Wcześniej oczyszczacze trafiły do wszystkich sal Szkół Podstawowych numer 1 i 15, a także Miejskiego Żłobka numer 3. Urządzenia zostały zakupione z zastawami filtrów na kilka lat. To co jednak najważniejsze, są to wysokowydajne oczyszczacze, które nie tylko usuwają SMOG. Urządzenia likwidują również bakterie, wirusy, grzyby i alergeny.

Natomiast podczas tegorocznego głosowania w Budżecie Obywatelskim zgłosiliśmy kilka projektów dotyczących zakupu oczyszczaczy powietrza do placówek edukacyjnych. Dzięki głosom mieszkańców Nowego Sącza 25 urządzeń trafi w przyszłym roku do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Fajnie działacie, brawo 🙂 Jeśli potrzebna byłaby pomoc to 🙋‍♀️ 😁

Brawo Fundacja Nowe Kierunki 💪🥰👏👏

3 tygodni temu

Mamy to! Adam Janczy, Konserwator Dzieł Sztuki zakończył przygotowywanie programów konserwatorskich dla nagrobków ocalałych na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu. Dokumentacja określa m.in. stan zachowania pomników i wskazuje, jakie prace trzeba wykonać, by je odrestaurować. Takie opracowanie otwiera drogę do wpisania nagrobków do rejestru zabytków. Wspólnie z Parafią Św. Kazimierza chcemy wszcząć tę procedurę na początku przyszłego roku. Gdy nagrobki znajdą się na tej liście, w przyszłości będziemy mogli starać się o dotacje na ich renowację.

Przypomnijmy, że na przygotowanie programów konserwatorskich otrzymaliśmy 8 tysięcy złotych dotacji z konkursu „Ochrona zabytków Małopolski” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wartość całego projektu to 13 tysięcy 837 złotych i 50 groszy.

Zachęcamy do wsparcia naszej zbiórki pieniędzy na renowację nagrobków

zrzutka.pl/akjtvw

Pieniądze w przyszłości stanowić będą wkład własny do pozyskanej dotacji. Więcej o naszej akcji piszemy na portalu

ocalmystarycmentarz.pl/
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Super👍👍👍

Brawo👏👏👏

Brawo i dziękujemy...🙂

👏👏👏💪💪

👏👏👏

View more comments

Komentuj na Facebook

Wesołych Świąt !!!

Gloria... Błogosławieństwa Bożego od Małego Jezuska.. youtu.be/HKuE3RfKVFQ

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia 🎄

1 miesiąc temu

Zdaniem wielu osób, to był jeden z najbardziej klimatycznych Jarmarków Świątecznych, ze wszystkich orgaznizowanych do tej pory w Nowym Sączu. Przez trzy dni spotykaliśmy się na placu przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc wieczorową porą i w pięknej scenerii wspólnie przygotowywaliśmy się do zbliżających Świąt Bożego Narodzenia. Dzieliliśmy się radością, uśmiechem i życzliwością, a przy tym dobrze się bawiliśmy przy dźwiękach najpiękniejszych polskich pastorałek.

W ostatni dzień kiermaszu spotkaliśmy się o godzinie 16:00. Tuż po rozpoczęciu na scenie pojawili się nauczyciele szkoły ze świątecznym przedstawieniem, a następnie wystąpiła grupa przedszkolaków z „Tańcem Śnieżynek”. Później sceną zawładnęły dzieci z i z Panią Instruktor Dorota Gwiżdż uczyli uczestników jarmarku sylwestrowych układów tanecznych. Na stoiskach pyszne ciasta serwowały wolontariuszki Fundacji Nowe Kierunki Agnie Szka Monika Sadło Honorata Kruczek, a ciepłe dania przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej. Ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i stroiki sprzedawali uczniowie „jedynki” wspólnie z rodzicami. W ostatni dzień jarmarku byli również z nami Pan Zdrówk oraz artystki ludowe Małgorzata Polańska-Kubi i Marcelina Kubiak. Natomiast żywe choinki sprzedawali w atrakcyjnych cenach leśnicy z Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwo, którzy będą kontynuować sprzedaż drzewek w najbliższy weekend w siedzibie palcówki w Nawojowej. Jarmark uroczyście został zamknięty przez Marta Mordarska, radną Sejmiku Województwa Małopolskiego, Joanna Nogal-Gromala, prezes Fundacji Nowe Kierunki i Marcina Strakosza, wicedyrektora Szkoły Podstawowej numer 1.

Dziękujemy wszystkim za obecność ❤
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji „jedynki” za ich bezinteresowną i pełną zapału pomoc w organizacji jarmarku. Dziękujemy wszystkim wystawcom, a także wolontariuszom Fundacji za kolejną społeczną pracę dla wspólnego dobra ❤

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Jestem szczęśliwa że mogłam z Wami spędzić ten przedświąteczny czas ❤️

Dzięki wielkie

Pozostaje pogratulować i cieszyć się z faktu, iż obrona szkoły przed likwidacją przez część radnych, była jak najbardziej słuszna. Gratulacje i pozdrawiam serdecznie.

Cieszę się, że razem z moimi dziewczętami mogłyśmy dołożyć cegiełkę do organizacji tej imprezy. Choć może nasze tańce nie były w świątecznym klimacie 🙂 ale mam nadzieję, że rozgrzały obecnych i przygotowały na poświąteczny czas zabaw noworocznych. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

SUPER brawo gratulacje

Dziękuję bardzo że mogłam uczestniczyć w super jarmarku.Dzieki wam zakupiłam piękna żywa choinkę, chyba najwyższą jaką do tej pory miałam w moim mieszkaniu.Dziekuje pozdrawiam.🥰♥️

Gratulacje dla wszystkich🌹😘.

Było cudownie, żałuje że udało się zaglądnąć jedynie w ostatni dzień. Mały jarmark ale maksymalnie świąteczny ❤️❄️

Brawo, brawo, brawo…. Fantastyczna impreza, a klimat niepowtarzalny i oby stało się już tradycją, że spotykamy się na jarmarku w szkole…. Do zobaczenia za rok…❤️❤️❤️

Pięknie :-* brawa dla was Anita Zontek ,szkoda tylko, że mój młody sie rozchorował i nie mogłam byc z wami. 🥰🥰🥰

View more comments

1 miesiąc temu

Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w Nowym Sączu. W II dzień Jarmarku Bożonarodzeniowego organizowanego przez Fundację Nowe Kierunki i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc bawiliśmy w pięknej scenerii od godziny 16:00. Kiermasz oficjalnie otwarły Iwona Mularczyk, Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza z Jolantą Bodziony, dyrektor szkoły. Następnie sceną zawładnęli artyści. W pierwszej kolejności z koncertem pastorałek wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1, a nauczyciele przygotowali świąteczne przedstawienie. Najpiękniejsze polskie pastorałki wykonali również Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Są oraz Zespół Veritas - Oprawa Muzycz. W sobotę kiermasz odwiedziła również Zuzanna Długos, czyli Baba z gó, która przygotowała dla dzieci warsztaty lukrowania pierniczków. Spacerując po placu szkoły można było zaopatrzyć się w żywe choinki, które przywieźli leśnicy Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwo. Ozdoby choinkowe sprzedawali rodzice uczniów „jedynki”, a ciepłe dania serwowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej oraz Tatiena Artiukh. Na stoisku Fundacji Nowe Kierunki można była kupić pyszne ciasteczka oraz ozdoby, które sprzedawała Honorata Kruczek i Joanna Leśnia. Kolejny dzień byli z nami również Pan Zdrówk, czyli Pawel Zychowski z przyprawami oraz kawami i herbatami z całego świata, a także Małgorzata Polańska-Kubi i Marcelina Kubiak, które przygotowały pokaz tkania tradycyjnych rękawic furmańskich.

W niedzielę ostatni dzień Jarmarku Świątecznego. Bawcie się razem z nami od godziny 16:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowego Sącza oraz okolic 🙂

Fot. Damian Radziak - Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Niesamowite miejsce, cudowna atmosfera, super-serdecznie

Super☺Dzięki wam życie staje się weselsze,zostawiamy troski i kłopoty i bawimy się wesoło z Wami,dziękujemy za organizację tak wspaniałych spotkań. 🤗♥️😊

Gratulacje piękne wydarzenie.

Dziękujemy za zaproszenie!🎶🎤❄💙🎅

Wspaniały czas, cudowni ludzie 😉❤️

Jesteśćie Wielcy Anita Zontek Fundacja Nowe Kierunki Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu bez was by tak wspaniałej imprezy nie było

Pięknie .... Gratulujemy ♡♡♡◇

View more comments

1 miesiąc temu

Na scenie wystąpił Zespół Regionalny Janczowioki, a na stoiskach królowały świąteczne specjały i tradycyjne ozdoby choinkowe. Za nami I dzień Wielkiego Jarmarku Świątecznego organizowanego przez Radę Rodziców Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc oraz wolontariuszy Fundacji Nowe Kierunki.

Trzydniowy kiermasz tuż po godzinie 17:00 otworzył Prezydent Ludomir Handzel wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 Jolantę Bodziony oraz przewodnicząca Rady Rodziców, a zarazem wolontariuszką Fundacji Nowe Kierunki Anita Zontek. Później sceną zawładnęli członkowie Zespołu Regionalnego Janczowioki, dzięki którym mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy. Nasz jarmark odwiedził też Święty Mikołaj, z którym dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Natomiast na stoiskach można było kupić tradycyjne ozdoby choinkowe i stroiki, które wykonali uczniowie placówki z rodzicami i nauczycielami. Dania na ciepło serwowały Magdalena Zygmunt i Tatiena Artiukh, a Małgorzata Pokrzyk pyszne wiejskie serki. Odwiedzając stoisko Fundacji Nowe Kierunki można było zakupić od wolontariuszek Agnie Szka i Monika Sadło ciasta oraz pierniczki. Pan Zdrówk, czyli Pawel Zychowski przywiózł przyprawy z całego świata oraz aromatyczne kawy i herbaty, a leśnicy z Nadleśnictwo Nawojowa, Lasy Państwo, żywe choinki. Była z nami także Małgorzata Polańska-Kubi i Marcelina Kubiak, które przygotowały pokaz tkania tradycyjnych rękawic furmańskich.

W sobotę kontynuujemy Jarmark. Starujemy o 16:00. Przybywajcie!!!

Fot. Damian Radziak, Elescir Fotografia
... Zobacz więcejZobacz mniej

1 miesiąc temu

Pierogi, bigos, chleb ze smalcem, serki z żurawiną i świąteczne wypieki – to tylko niektóre ze smakołyków, jakich będzie można spróbować na Wielkim Jarmarku Świątecznym. Kiermasz staruje już w piątek o godzinie 17:00 na placu przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc i potrwa trzy dni‼😁

Na kiermaszu będzie można również kupić zakwas z buraków do barszczu wigilijnego i kiszoną kapustę, której nie może zabraknąć na świątecznym stole. W piątek będzie można także skosztować domowej jagnięciny! Natomiast Pan Zdrówk przywiezie przyprawy z całego świata oraz aromatyczną kawę i herbatę. Zaplanowaliśmy także pokazy tkania tradycyjnych rękawic furmańskich, które poprowadzi znana artystka ludowa Małgorzata Polańska-Kubi z Łomicy – Zdrój, a w sobotę Zuzanna Długos, czyli Baba z gó będzie uczyć najmłodszych lukrowania pierniczków. Odwiedzi nas również św. Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bądźcie z nami 10, 11 i 12 grudnia 😊 Zapraszamy w piątek między godziną 17:00, a 20:00, a w sobotę i niedzielę między godziną 16:00, a 20:00.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Baba z gór gotowa! Zapraszam do lukrowania

1 miesiąc temu

Ręcznie wykonane ozdoby choinkowe będą królowały na Wielkim Jarmarku Świątecznym, który już w najbliższy piątek, 10 grudnia rozpocznie się na placu przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sąc. Natomiast na scenie zaprezentują się: Zespół Regionalny Janczowioki, Schola Dzieci Bożych św.Kazimierz Nowy Są, Zespół Muzyczny Veritas, a uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 wystąpią z jasełkami. Nie zabraknie także innych atrakcji 😊 Zapraszamy w piątek między godziną 17:00, a 20:00 oraz w sobotę i niedzielę między godziną 16:00, a 20:00. ... Zobacz więcejZobacz mniej

1 miesiąc temu

Już w najbliższy piątek, 10 grudnia startuje Wielki Jarmark Świąteczny‼ Zapraszamy na plac przy Szkole Podstawowej numer 1 w Nowym Sączu 😁 ... Zobacz więcejZobacz mniej

Już w najbliższy piątek, 10 grudnia startuje Wielki Jarmark Świąteczny‼ Zapraszamy na plac przy Szkole Podstawowej numer 1 w Nowym Sączu 😁

Komentuj na Facebook

Anna Niedźwiedź kolejny jarmark, bo podobno lubisz 😁 oznaczam żebyś widziała 😎

1 miesiąc temu

W ramach jesiennej edycji akcji „Dbam o Sądeckie 2021” zadbaliśmy o czystość sądeckich wód. Zobaczcie, gdzie byliśmy, co zrobiliśmy i dlaczego 😊 Film został zrealizowany przez Nasza Telewizja Sądeck i miał swoją premierę 5 grudnia podczas gali podsumowującej akcję „Dbam o Sądeckie 2021”.

Przypomnijmy, że akcję „Dbam o Sądeckie” zorganizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu, które udzielił nam Zarząd Starostwo Powiatowe w Nowym Sącz z konkursu Kocham Sądeckie ❤ Sądeckie zaprasz. Partnerem akcji była Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Dziękujemy za odwiedziny na starosądeckich stawach. Akcja jest godna kontynuowania i promowania. Tylko poprzez edukację zwłaszcza dzieci i młodych mamy szansę na zmianę naszego otoczenia na lepsze. Zapraszamy ponownie.

1 miesiąc temu

5 grudnia podczas gali podsumowującej akcję „Dbam o Sądeckie 2021” zaprezentowaliśmy filmowe wspomnienia z wycieczek, podczas których sprzątaliśmy naszą Sądecczyznę. W pierwszej kolejności zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału z wiosennej edycji akcji. Wówczas wybraliśmy się na górskie szlaki Beskidu Niskiego i Sądeckiego. Film został zrealizowany przez Nasza Telewizja Sądeck Dziękujemy ❤

Przypomnijmy, że akcję „Dbam o Sądeckie” zorganizowaliśmy dzięki wsparciu finansowemu, które udzielił nam Zarząd Starostwo Powiatowe w Nowym Sączz konkursu Kocham Sądeckie ❤ Sądeckie zaprasz. Partnerem akcji była Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna
... Zobacz więcejZobacz mniej

Komentuj na Facebook

Super, że choć raz udało nam się wziąć udział w tak wartościowej akcji:)!

Pokaż więcej...